28. aprīlī pašā Vecrīgas sirdī – Konventa sētā – norisinājās ikgadējais Rīgas Skolēnu domes kongress. Kā allaž kongress pulcēja Rīgas skolu jauniešus un pašpārvalžu aktīvistus, lai kopīgiem spēkiem ievēlētu 16. sasaukuma valdi.

Pasākumu atklāja 15. sasaukuma prezidents Helvijs Ķeksis. Viņš zālē sēdošajiem piedāvāja iespēju atskatīties uz aizvadītajā gadā paveikto. Gada kopsavilkumā bija manāms, ka Rīgas Skolēnu domes darbības sfēra krietni vien pieaugusi un aptvērusi vēl lielāku skaitu Rīgas skolu, tāpēc 16. sasaukuma valdei darāmo darbu latiņa uzcelta visai augstu. Turpinājumā iedvesmojošu runu teica RD IKSD direktors G. Helmanis. Savā stāstījumā Helmanis minēja, ka jauniešu aktivitāte un ieguldītais darbs garīgajā izaugsmē dažādās organizācijā nākotnē lieti noderēs. Pirmās daļas noslēgumā balsstiesīgie skolu pārstāvji apstiprināja 16. sasaukuma komiteju vadītājus un lietvedi. Nākamā gada laikā Juridisko un finanšu komiteju vadīs Kristafers Zeiļuks, Kultūras komiteju – Elza Rūdule. Izglītības un zinātnes komitejas vadītāja būs Grēta Garjāne, savukārt par Sporta, vides un veselības komitejas vadītāju tika apstiprināta Anna Garjāne. Kristofers Vallers turpmāko gadu vadīs Ārējo sakaru un sabiedrisko attiecību komiteju, taču Evelīna Viktorija Smirnova Rīgas Skolēnu domē darbosies kā lietvede.

 

Rīgas Skolēnu domes valdes 15. un 16. sasaukums RSD kongresā, 2017. gada 28. aprīlī

 

Kongresa otrajā daļā norisinājās Rīgas Skolēnu domes prezidenta vēlēšanas. Jautājumi un dažādi uzdevumi pārbaudīja četru pieteikušos kandidātu kompetenci prezidenta amatam. Ar skaļiem aplausiem zāle sagaidīja jaunievēlēto 16. sasaukuma prezidenti Lauru Katrīnu Baumani. Par 1. viceprezidenti kļuva Linda Lielbriede, savukārt Daina Emīlija Freinberga – Upmale ir 2. viceprezidente. Nākamajā gadā 1. viceprezidente būs padomdevēja Juridiskajai un finanšu komitejai, Sporta, vides un veselības komitejai, kā arī Kultūras komitejai. Savukārt 2. viceprezidente sniegs atbalstu Izglītības un zinātnes komitejai un Ārējo sakaru un sabiedrisko attiecību komitejai.

 

RSD 15. sasaukuma prezidents Helvijs Ķeksis ar 16. sasaukuma prezidenti Lauru Katrīnu Baumani RSD kongresā, 2017. gada 28. aprīlī

 

Aizraujošs un priecējošs – tāds bija RSD kongress. Skolu aktīvistiem tā bija iespēja uzklausīt pieredzes stāstus no citu skolu pašpārvalžu prezidentiem un aktīvistiem, kā arī dalīties ar saviem iespaidiem. Rīgas Skolēnu dome – tie ir jaunieši, kurus vienos kopīgi mērķi un iedvesmo jau sasniegtais.

PS – Pielikumā atradīsiet kongresa darba kārtību un prezentāciju. Papildus tam tiks pievienots kopsapulcē apstiprinātais nolikums. Ētikas kodekss un iekšējie noteikumi tiek ievietoti publiskai apspriešanai, jo tos plānots apstiprināt tuvākajā kopsapulcē. Savu ieteikumus sūti uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..


Rīgas Skolēnu domes 16. kongresa darba kārtība

Prezentācija

Rīgas Skolēnu domes Nolikums

Rīgas Skolēnu domes Ētikas kodekss

Rīgas Skolēnu domes Iekšējie noteikumi