Ieguldījumi un personīgā motivācija - divas galvenās tēmas, ko mācāmies mūsu finanšu pratības 3.lekcijā!
Šoreiz mūsu jauniešiem bija iespēja noklausīties fantastisku lekciju no @Henrijs Vigups, SEB Skolu vēstnešu programma 2023/2024 dalībnieka. Henrijs dalījās ar saviem iespaidiem un padomiem par to, kā sākt ieguldīt un kā atrast motivāciju šajā ceļā.
Katram no mums ir savs iemesls, kāpēc mēs vēlamies ieguldīt savu naudu, un Henrijs mums atgādināja, cik svarīgi ir saprast savu personīgo motivāciju.

 

Hei, hei!

Te Rīgas 22. vidusskolas prezidente Veronika Tagijeva:)

Nesen, 20.februārī, notika pirmā prezidenta kluba sanāksme. Ļaujiet man pastāstīt, ko tur darījām. Protams, mēs dzērām tēju un ēdam cepumus, bet svarīgākais-klausījāmies lekciju:

🧑‍🚀par to kādiem jābūt līderiem,

🏂par līderības veidiem,

💪par atšķirību starp līderi un priekšnieku.

Visinteresantākais, manuprāt, bija uzdevums - mūs sadalīja komandās un katrai komandai tika iedoti 4 dažādu personu CV, un mums bija jāizvēlas vispiemērotākais noteiktajai profesijai. Lielākā daļa komandu bija vienisprātis par piemērotāko kandidātu, bet vienai komandai tomēr bija atšķirīgs viedoklis.

Visi tik ļoti iejutās darba devēja lomā, ka gandrīz sākās debates par šo tēmu, taču par laimi viss beidzās labi un visi draudzīgi devās prom ar jaunu pieredzes un zināšanu pilnu krātuvīti, kā arī baru ar jauniem Instagram sekotājiem.) 

Ar nepacietību gaidu nākamo tikšanos!! Kādas interesantas lietas mūs tur gaida😋…

P.S.Paldies Rīgas Valsts 1.ģimnāzijai par atbalstu pasākuma tapšanā!🩷🙏

Daudzi skolēni mūsdienās saskaras ar vairākām problēmām:
 • grūtībām skolā un pērsonīgajā dzīvē,
 • nomāktību,
 • sliktu pašsajūtu,
 • nepārliecinātību,
 • ļoti lielu motivācijas trūkumu.
Par grūtībām IR JĀRUNĀ, bet brīžiem nav skaidrs, pie kā vērsties.
Ja Tev ir slikta emocionāla pašsajūta, līdzīgas problēmas vai vienkārši vēlme uzzināt vairāk, tad aicinām Tevi uz Mentālās veselības konferenci 23.februārī plkst. 16.30-18.30 Rīgas Valsts tehnikuma konferenču zālē ar mentoru Valdi Svirski.
Tikšanās laikā būs iespēja:
 • klausīties vērtīgus padomus,
 • uzzināt ieteikumus,
 • uzdot sev aktuālus jautājumus.
Pieteikuma anketa: šeit.

Rīgas Skolēnu dome, ikgadēji iesaistoties sabiedrības dzīvē un sniedzot izglītojušus pasākumus skolēniem, ir ieviesusi inovatīvu projektu "Finanšu Pratība". Šī jaunā iniciatīva piedāvā vidusskolēniem unikālu iespēju iegūt būtiskas zināšanas par naudas pārvaldi un budžetu, palīdzot viņiem attīstīt finansiālu drošību un prasmīgu naudas plānošanu.
"Šogad mēs ļoti skaidri redzam, ka jauniešiem ir vēlme uzzināt vairāk par naudas pārvaldi un investēšanu, kas sagatavotu viņus ikdienas finanšu pārvaldībai," skaidro Rīgas Skolēnu domes konsultante.
"Finanšu Pratība" pasākumu cikls ietvers sevī četras izglītojošas lekcijas, kurās dalībnieki apgūs šādas tēmas:

 • Budžets
 • Uzkrājumi
 • Ieguldījumi
 • CV veidošana Tavam sapņu darbam

Dalība projektā ir ierobežota, tāpēc skolēni, kuri izjūt interesi par finansēm un vēlas pilnvērtīgi iemācīties par naudas pārvaldi, tiek aicināti pieteikties. Svarīgi atzīmēt, ka dalībniekiem ir jāapmeklē visas lekcijas, lai gūtu maksimālu ieguvumu no šīs izglītojošās pieredzes.
Pieteikuma saite: šeit!

Rīgas Skolēnu domes "Finanšu Pratība" pasākumu cikls ir solis pretī jaunai un zināšanu bagātai nākotnei, kurā jaunieši ir sagatavoti finansiāli veiksmīgai un drošai dzīvei.

Lai gan sabiedrībā ir dažādi stereotipi par 21. gadsimta jaunieti, pasaulē un Latvijā darbojas apvienības un organizācijas, kurās darbojas paši jaunieši un aktualizē jauniešiem svarīgas tēmas, diskutē par tām un meklē dažādus risinājumus.

Viena no šādām platformām ir Rīgas Skolēnu dome (RSD), kas pārstāv skolēnu viedokli un uztur komunikāciju starp skolēniem un lēmējinstitūcijām. RSD dod iespēju un palīdz jauniešiem īstenot savas idejas, gūt pieredzi šajā procesā, kā arī nodrošina jēgpilnas brīvā laika pavadīšanas iespējas.
Šogad atsākām RSD organizēto pasākumu ciklu Prezidentu klubs, kas pulcē vienuviet Rīgas skolu skolēnu pašpārvalžu vadītājus. Šis ir apmācību cikls, kura laikā pašpārvalžu prezidentiem un viceprezidentiem būs iespēja tikties ar dažādu jomu pārstāvjiem un profesionāļiem, iedvesmoties no viņu pieredzes un izmēģināt savas prasmes, strādājot komandā un veicinot savu personīgo izaugsmi!
Projekts tapa ar mērķi veicināt komunikāciju pašpārvalžu starpā un veidot jaunas metodes tās efektivitātes palielināšanai. Šī gada laikā ar dalībniekiem plānots izveidot vienotu redzējumu par pašpārvalžu attīstību un tālejošiem mērķiem.

"Pirmā Prezidentu kluba tikšanās notiks 20. februārī un būs veltīta līderībai un komandas vadīšanai, lai ikviens dalībnieks varētu ieguldīt savu spēku kopīgā rezultātā." Šajā aizraujošajā ciklā notiks kopumā piecas lekcijas ap plkst. 17.00, un mēs noslēgsim ar īpašu pasākumu 10. Maijā.
Rīgas Skolēnu dome aicina visus Rīgas skolu pašpārvalžu prezidentus izrādīt interesi un iesniegt savus pieteikumus. Ja Tavas skolas pašpārvaldes organizācijas modelis nesatur prezidentu pozīciju, taču tu jūties kā līderis savā pašpārvaldē, tev arī ir iespēja piedalīties.
Pieteikties šeit!

Tavs pieteikums ir ļoti gaidīts!

Šī gada 12. janvārī Rīgas Skolēnu dome jauno gadu iesāka ar nelielu, bet aizraujošu visaktīvāko ārējo sakaru daļas biedru saliedēšanos.

Viss vakars tika ievīts mierpilnā un mājīgā noskaņojumā, lai tas īstenotu savu mērķi uz visiem 💯. Parasti ikdienas skrējienā un citu iemeslu dēļ tiek piemirsta kopīguma sajūta, un tās nozīme, strādājot kopā tieši kā komanda. Lai to veicinātu tika izspēlētas dažādas spēles, kas palīdzēja skolēniem
⭐labāk iepazīties,
⭐uzzināt vairāk par dalībnieku īpašībām un dzīvi kopumā.

Mūsdienu pasaules milzīgajā steigā un tehnoloģiju burzmā ir svarīgi atcerēties ne tikai par komandas profesionālo labklājību, bet arī emocionālo, ko vislabāk var pārbaudīt, īstenot un saglabāt, veidojot saliedējošos vakarus un ik pa laikam atkāpjoties no rutīnas darbiem.

           Pirmdienas, 11. decembra gaisotne bija piesātināta ar kaut ko vairāk nekā parasti - tas bija piedzīvojums, kurā neviens nespēja palikt vienaldzīgs. Rīgas Skolēnu domes ziemas kopsapulce izvērtās par intensīvu jaunu paziņu veidošanās un kopības sajūtas nostiprināšanās ceļojumu.🛣️

            Šajā pasākumā jaunieši no Rīgas skolām pulcējās, lai kopīgi dalītos idejās un piedalītos dažādās aktivitātēs. 💡Viens no skolēnu izceļamajiem elementiem bija speed dating, iesildošā spēle, kur skolēni īsos sarunu laikos jau pašā sākumā iepazinās viens ar otru, veicinot jaunas draudzības un sadarbību.

           No rotaļīgām spēlēm līdz tiešām oriģināliem un lieliskiem risinājumiem. Vēlāk jauniešiem bija iespēja risināt RSD citu daļu sarežģījumus, ar kuriem tās sastopas, un iejusties tiešām reālajās dzīves situācijās. Tad viņi nebija tikai kā pasīvi klausītāji, bet kā aktīvi radītāji. 🤯

           Šī kopsapulce bija kā piedzīvojumu laiva⛵️, kas aizveda jauniešus uz jauniem horizontiem🏞️. Tā nebija tikai sarunu vieta, bet gan emocionāla un aizraujoša ceļojuma turpinājums, kur skolēni saliedējās un veicināja RSD kopspēka nostiprināšanos.💪

Diskusiju vakars “Kāpēc palikt Latvijā?” bija iedvesmojošs un bagātināts ar dažādiem viedokļiem un idejām. Jaunieši dalījās pieredzē un uzskatiem, sadaloties divās grupās par palikšanu Latvijā un došanos prom. Šī diskusija radīja iespēju ne tikai paust savu viedokli, bet arī labāk izprast pretējo pozīciju.

Diskusijas gaitā jaunieši:
☎iepazinās savā starpā,
👥kopīgi risināja problēmsituācijas,
📡veidoja jaunus kontaktus,
🏃aktīvi iesaistījās procesā.
Katra grupa centās pārliecināt citus ar saviem argumentiem par to, kāpēc ir vērts palikt Latvijā vai, otrkārt, kāpēc ir labāk doties prom meklēt jaunas iespējas.

Diskusijas nobeigumā RSD prezidente Šarlote Justīne Jurjure dalījās ar iemesliem, kāpēc izvēle par palikšanu Latvijā būtu labvēlīga ne tikai valstij, bet arī jaunietim pašam.
Viņas runā kā pamatoti iemesli tika akcentētas:
💶salīdzinoši zemās studiju izmaksas,
🪢kopienas saikne,
🏞bioloģiskā daudzveidība u.c.
Kā arī Šarlote uzsvēra, ka jauniešu aktivitāte un iesaistīšanās var veicināt pozitīvas pārmaiņas Latvijas sabiedrībā. Diskusijas laikā kā viena no šīs problēmas pamatsastāvdaļām tika atspoguļota arī Latvijas demogrāfiskās situācijas problēma, un tās ietekme uz valsts ekonomiku un valsts attīstību kopumā, ko sniedza RSD konsultante Elizabete Rebezova.

Paldies visiem, kas atnāca! Šī diskusija ne tikai paplašināja jauniešu redzesloku par dzīvi Latvijā, bet arī uzsvēra, ka valsts saglabāšana un attīstība ir kopīga atbildība. Tā radīja iespēju veidot vienotu redzējumu par dzīvi valstī un risināt izaicinājumus kopā.

 

Atskatu par šo, gan arī par citiem pasākumiem vari redzēt mūsu soc tīklos:
📱Instagram: @rsdlv
📱TikTok: rsd.lv
📱Facebook: Rīgas Skolēnu dome

Ceturtdien, 7.decembrī, Rīgā, no plkst. 15.30-18.00 norisināsies pilsētas mēroga konference “Darbošanās pašpārvaldē – lietderība nākotnei” Rīgas skolu pašpārvalžu aktīvistiem un to atbalsta personām.

Konferences būs fokusēta uz pašpārvalžu bijušo dalībnieku pieredzi un kā tas noderēja karjerā.

 

Tiks apskatītas dažādas tēmas, piemēram:

 • Kā pārdot savu pieredzi pašpārvaldē darba devējam?
 • Kā man noderēja pieredze pašpārvaldē dzīvē?
 • Kā atpazīt katra pašpārvaldes dalībnieka potenciālu?
 • Vai pašpārvaldē darbojas tīkai līderi?

 

Ierašanās konferencē no plkst. 15.00, sākums plkst. 15.30, lai pieteiktu savu dalību konferencei, lūgums aizpildīt reģistrācijas anketu līdz 5.decembrim, ieskaitot. Katrs dalībnieks aizpilda anketu individuāli.Aizpildot reģistrācijas anketu, visiem dalībniekiem tiks izsūtīta detalizēta konferences programma, kā arī izziņota norises vieta. Reģistrācija konferencei:https://forms.gle/4wCy18fsKgvuNdD86Jautājumu un neskaidrību gadījumā sazināties ar jaunatnes darbinieku darbā ar skolēnu pašpārvaldēm Elizabeti Rebezovu, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz tālruni: +371 25615403"Indivīds viens bez masas ir bezspēcīgs, balss bez skaņas, gars bez platības," Rainis.

Šī gada 10. un 11. novembrī RSD 22.sasaukuma valde pulcējās, lai veidotu ciešāku sadarbību, stiprinātu valdes locekļu savstarpējo saikni un saprastu savu turpmāko gaitu.

Pasākums sākās Mārtiņdienā kā radošuma, auglības un attīstības zīme.
Vispirms tika veikta visdažādākās "ledus laušanas" aktivitātes, kas uzlaboja vakara noskaņu. Vēlāk valdes pārstāvji veidoja RSD prioritāšu plānu, veicinot skolēnu ciešu mijiedarbību, sniedzot iespēju izteikt idejas un risinājumus, un dalījās savām personīgajām pieredzēm un uzskatiem par skolēnu dzīvi un iesaistīšanos pilsētas jautājumos, apliecinot valdes apņēmību turpināt darbu jauniešu labā.

Tik svarīgā jaunā sasaukuma radošas un mērķtiecīgas valdes stiprināšanas pasākumā jaunie pārstāvji jutās pateicīgi un priecīgi par RSD 21. sasaukuma valdes piedalīšanos pasākumā.

Otrajā dienā, turpinoties valdes apmācībām, RSD 22. sasaukuma valde ar prieku sagaidīja RD IKSD Jaunatnes nodaļas vadītāju Dmitriju Zverevu, lai uzzinātu Rīgas Domes ieceres un iedomas par jauno valdi. Pasākuma noslēgumā valdes pārstāvji dalījās ar savām emocijām par neaizmirstamo un iejūtīgo brīžu pilno notikumu, kurā katrs uzzināja kaut ko jaunu par saviem komandas biedriem.

Valdes apmācību pasākums veicināja uzticēšanos un draudzības sajūtu starp jauniešiem, stiprinot RSD valdes vienotību un veiksmīgu sadarbību turpmākajos projektos.

Šī gada 03. Novembrī Rīgas izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu konsultanti piedalījās tiešsaistes  seminārā “Digitālie rīki, kas atvieglo darbu ar pašpārvaldi”. Pasākuma mērķis bija sekmēt pašpārvaldžu konsultantu izpratni par dažādiem digitāliem rīkiem, kas var atvieglot komandas darbu un palielināt efektivitāti.

Semināru vadīja Marta Aleidzāne un Nikita Lavigins no NVO “Medijpratējs”. Pasākuma programma sastāvēja no vairākām daļām, kas sniedza dalībniekiem plašu ieskatu digitālo rīku izmantošanā un komandas darba principos.

Pasākums izrādījās veiksmīgs, uzsvērot digitālo rīku lietderību pašpārvaldžu darbā, kā arī, dalībnieki ieguva plašu izpratni par komandas darba principiem un komandas vērtībām.

Google Workspace un Asana tika atzīti kā noderīgi rīki pašpārvaldžu efektivitātes palielināšanai.

Spēja pielāgoties jaunām tendencēm dinamiskā pasaulē radīs iespēju uzlabot pašpārvaldžu darbību un izglītību jauniešu vidū.