18.janvārī Rīgas Skolēnu domei tika dota iespēja pārstāvēt skolēnu viedokli un piedalīties "Samsung Skola nākotnei'' veidotajā eksperimentā. Divām pārstāvēm bija jāaizpilda anketa, kurā bija jautājumi saistībā ar sociālo tīklu ietekmi ikdienā, saskarsmi ar tiem un vispārējo nozīmi katras dzīvē. Eksperimentā nebaidījās piedalīties arī tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Aminata Savadogo, Justs Sirmais un Karmena Stepanova.

Pasākuma laikā uzzinājām un pārliecinājāmies par to, cik gan svarīga ir kontrolēta informācijas publicēšana internetā, jo kā minēja Maija Katkovska, Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja, ka, līdz ko kaut kas tiek publicēts internetā, nepastāv 100% pārliecība, ka tavs raksts, video vai bilde izdzēšanas gadījumā patiešām arī pazudīs.

Ekspertu komanda bija apkopojusi informāciju ne tikai pēc dalībnieku iesniegtajām atbildēm, bet arī vienkārši ierakstot katra vārdu un uzvārdu. Pēc informācijas iegūšanas tika aprēķināta katra eksperimenta dalībnieka digitālā pēda.

Digitālā pēda nav tikai datu daudzums, ko atstāj aiz sevis interneta portālos, bet tā ir informācija, ko pat iespējams neatceries, ka esi kādreiz ļāvis iegūt un izmantot kādai aplikācijai vai mājaslapai.  Tās ir tavas bildes un video.

Protams, pasākuma noslēgumā tika apbalvoti aktīvākie skolēni, skolotāji un pat skola projektā ''Skolēna Digitālais IQ'', kurā bija iespējams apgūt piecus mācību kursus. Ar šo kursu palīdzību bija iespējams pilnveidot savas digitālās prasmes un pielietot tās jēgpilni.

Rīgas Skolēnu dome vēlētos vēlreiz pateikties par iespēju piedalīties ,,Samsung Skola nākotnei'' veidotajā pasākumā un, ja Tevi ieinteresēja viņu veidotais projekts ''Skolēna Digitālais IQ'', tad šie kursi vēljoprojām ir pieejami bezmaksas šeit- https://www.skolanakotnei.lv/

Atskatu sagatavoja Rīgas Skolēnu domes Ārējo sakaru un sabiedrisko attiecību komitejas dalībniece

Samanta Samarska